Квіти

5 порад, які допоможуть змусити цвісти грошове дерево

Толстянку, яку ми звикли називати грошовим деревом, можна зустріти у більшості квітникарів. Прийнято вважати, що таке рослина сприяють матеріальному добробуту його власника. Зовнішній вид толстянки досить незвичайний і привабливий, а під час цвітіння стає ще красивішою. Проте, щоб побачити всю красу її ніжних квіток, необхідно докласти чимало зусиль.

Причини відсутності квіток у грошового дерева

Щоб досягти бажаного результату, слід не тільки виконувати рекомендації по догляду за рослиною, але і виправити деякі помилки.

До найбільш поширеним з них можна віднести наступні варіанти:

  • Надмірне зволоження. Товстянка відноситься до роду сукулентів, бо частий полив може негативно позначитися на його розвитку. Поливати грошове дерево потрібно 1 раз в 5-6 днів.
  • Грунт для вирощування грошового квітки повинна бути слабокислою. Грунт для розсади не підходить.
  • Занадто багато сонця. Рослина швидше розквітне, якщо позбавити його від тривалого попадання прямих сонячних променів. Товстянка краще всього відчуває себе на вікнах, що виходять на північ.
  • Причина відсутності квіток у грошового дерева може полягати в наявність шкідників. Перевірте, чи не заражено рослина павутинним кліщем, попелиць або щитівкою. При їх виявленні, прийміть заходи. Так само перевірте квітка на наявність грибкових захворювань.
  • Грошове дерево у віці до 5 років є молодим і не здатна цвісти.

Догляд за грошовим деревом

Взимку толстянка потребує особливого догляду. Ідеальним варіантом стане розміщення її на заскленому балконі з температурою від 5 до 15° С. При відсутності такої можливості можна підібрати місце в квартирі і компенсувати циркуляцію повітря частим провітрюванням. Листочки дерева в такому випадку доведеться регулярно протирати від пилу, що накопичився.

Рекомендуємо також замінити горщик під рослину на більш широкий. Вибирайте не дуже легку ємність, так як квітка важкий і може переважувати.

Полив залишається колишнім: помірним. Не варто забувати про підгодівлі. Використовувати добриво для кактусів і вносите його раз на місяць.

З настанням весни слід видалити засохлі гілки і листя толстянки і переставити в більш освітлене місце. Далі вноситься підживлення і повторюється через 3 тижні. Після кожного поливу рослини бажано розпушити грунт у квітковому горщику.

Обприскуйте рослину водою кімнатної температури для видалення забруднень і уникайте різких перепадів температури.

В кінці травня проводиться обрізання крони та її формування. В інший час проводити таку маніпуляцію не рекомендується. Така маніпуляція дозволить стимулювати цвітіння грошового дерева.

Виконуючи основні правила по догляду за грошовим деревом, проблем з його цвітінням виникати не повинно. Крім того, пам’ятайте, що будь-яка рослина – це живий організм. Йому необхідна ваша любов, турбота і навіть спілкування.