Землеробство

Ефективні осіннє підживлення садових квітів, які я використовую щорічно. Мій квітник виглядає чудово!

В період активного цвітіння рослини витрачають дуже багато сил, які ще потрібні для підготовки до благополучної зимівлі. Тому після закінчення цвітіння з приходом осені декоративні культури рекомендується грамотно підгодувати. Це забезпечить здоровий ріст і пишне цвітіння в новому сезоні.

Осіннє підживлення для квітів-запорука благополучної зимівлі

Основна мета осінніх підживлень – правильна підготовка до зими, зміцнення кореневої системи і насичення поживними елементами. Восени рослинам потрібно:

  • фосфор, що забезпечує правильний обмін речовин;
  • калій, що відповідає за накопичення корисних речовин;
  • магній, поліпшує характеристики морозостійкості.

Осіння підгодівля троянд

Троянди після цвітіння бажано підгодувати двічі: на початку вересня і в жовтні. В якості осіннього добрива краще використовувати гранульовані склади. Такі підживлення потроху надходять до кореневої системи, тим самим поступово готуючи культуру до зимівлі. Однак від добрив у рідкому вигляді теж відмовлятися не варто. Хороший ефект показує комбінована схема добрива. Після внесення підгодівлі грунт в обов’язковому порядку потрібно зволожити, щоб поживні елементи краще дісталися до місця призначення.

Після того, як троянди відцвіли, удобрюю їх перед зимівлею

Головне правило осінніх підживлень – не використовувати азотовмісні добрива, які провокують зростання зеленої маси, що зовсім не потрібно напередодні швидкого настання холодів.

Трояндочки на першому році життя можна не удобрювати в осінній період, якщо навесні при посадці вносилося достатню кількість поживних речовин.

Восени так само проводжу обрізку троянд

В якості ефективної позакореневого підживлення можна готувати розчин з 200 грам деревної золи, розведеної в 10 літрах чистої води. Одержаним складом обприскують рожеві кущі у вечірні години, коли сонце вже не так агресивно.

Готуємо підгодівлю

Гарною кореневою підгодівлею буде розчин з суперфосфату і монофосфату калію, взятих у кількості столової ложки, і десяти літрів води. Не меншою популярністю користується і інший склад: в десяти літрах води розчиняють 25 грам суперфосфату, 10 г сірчанокислого калію, 2,5 грама борної кислоти.

Досвідчені садівники в якості дієвого добрива використовують деревну золу, просто розсипаючи її по поверхні грунту під рослинами. На квадрат посадок витрачається до трьох літрів золи.

Осіння підгодівля гортензії

Гортензія – популярна рослина для прикраси саду. Щоб забезпечити пишне цвітіння, культури необхідно забезпечити належний догляд.

Для пишного цвітіння гортензій необхідна підгодівля

Для того щоб вона набралася сил і благополучно підготувалася до зими, у вересні добре підгодувати гортензію добривами, що містять у складі калій і фосфор. Для цього суперфосфат і сульфат калію, взяті по одній столовій ложці, розводять в десяти літрах води. Готовим складом поливають грунт у пристовбурних колах, а потім мульчують природним матеріалом.

Осіння підгодівля лілій

В осінній період для лілій готують наступний склад: півтори столові ложки калімагнезії і дві столові ложки суперфосфату розводять в десяти літрах води. Після підгодівлі квіти мульчують шаром компосту.

Лілії так само потребують осінньої підгодівлі

Будь-які сорти лілій також позитивно реагують на добриво деревною золою, багатою фосфором і здатної регулювати рівень кислотності ґрунтів.

Деякі садівники, які дотримуються народних методів, удобрюють лілії кісткової борошном.

Пізньою осінню можна внести органіку в сухому форматі. Найпопулярнішими варіантами вважаються курячий послід або перегній.

Осіння підгодівля півоній

Приблизно на початку жовтня рекомендується провести завершальну підгодівлю півоній. Ці квіти володіють однією особливістю: коренева система не припиняє зростання з приходом осені, тому вчасно підгодувати півонії дуже важливо.

Не забуваю підгодовувати і улюблені півонії

Калійно-фосфорні добрива закладають в попередньо організовані борозенки по колу куща.

Грамотно виконані осіннє підживлення декоративних рослин відгукнуться багатим цвітінням в наступному сезоні.

Підгодовуєте ви квіти по осені?

та інші матеріали ви можете знайти на нашому

Читайте також: