Землеробство

Іноді мої дерева зацвітають восени — чому так відбувається, в чому небезпека повторного цвітіння

Поява яскравих бутонів на садових деревах у позаурочний час восени може спостерігатися з різних причин. Потрібно розуміти, що таке явище для рослин несе небезпеку, хоча сад виглядає ошатним і дуже декоративним.

Квітучі вишні

Небезпека повторного цвітіння

Восени рослини цвітуть не так рясно, як у весняний період. Бутони можуть з’являтися також на окремих пагонах. Відбувається такий збій без чіткої періодичності з різних причин, які провокують пробудження генеративних бруньок.

Квітуча яблуня

Частіше повторно починають цвісти культури, які були ослаблені за період вегетації. Вони не запасають поживні елементи до зими, а починають утворювати зав’язі.

Після рясного цвітіння восени на наступний рік рослина може загинути. Якщо бутони були на окремих пагонах, то засихають саме ці гілки.

Навіть при успішному результаті після осіннього цвітіння на наступний сезон хорошого врожаю на таких деревах не утворюється. Іноді плодоношення повністю відсутня.

Деякі садівники для збереження майбутнього врожаю прибирають квіти, які з’являються на садових культурах восени.

Причини повторного цвітіння

З’являється вторинне цвітіння під впливом різноманітних факторів. Основні причини можуть бути наступні:

  • Погодно-кліматичні умови

Плодово-ягідні культури перед розпусканням квіткових нирок проходять період дії знижених температур. Якщо восени після тривалого холодного періоду раптово настає дуже тепла погода, то відбувається збій біологічного годинника. В результаті на рослинах розпускаються бутони.

Цвітіння сливи

Можуть прокльовується квіткові бруньки, якщо літо було надмірно посушливим, а осінь настала волога і дощова. Пов’язано це з тим, що при спеці рослини можуть переживати період спокою. Коли вони одержують велику кількість вологи, то з’являються квіти. Потрібно враховувати таку особливість і при посушливій літньої погоди забезпечувати садові культури достатньою кількістю води.

Може статися збій у дерев добового ритму в результаті реакції на зменшення світлового дня.

  • Пошкодження

Дерева можуть негативно реагувати на неправильно проведену обрізку, поломку гілок з-за сильного вітру.

Особливо чутливі до зовнішніх несприятливих впливів кінські каштани. Їх часто вражає мінуюча міль. При великих популяціях цього шкідника листя всихають і рано опадають.

Цвіте бузок

Кінський каштан відчуває збій біологічного ритму і восени покривається хмарою квітів. Цей шкідник може вражати й інші рослини, наприклад бузок, яка в осінній день раптово розпускається, покриваючись ніжними суцвіттями.

  • Бактеріальна інфекція

Нерідко садові та паркові дерева, наприклад кінський каштан, страждають від бактеріальних хвороб. Зараження може відбуватися на етапі весняно-літньої вегетації через тріщини на корі.

Квітучий глід

Поступово відбувається омертвіння камбію і тканин лубу з подальшим їх відмиранням. Поживні сполуки, які не можуть надходити з-за цих порушень до коріння, направляються до квіткових нирок. Вони розкриваються восени, коли температура вночі знижується, приводячи до зменшення активності бактерій.

Можуть восени покритися чарівним хмарою квітів старі дерева. У будь-якій ситуації важливо зрозуміти, яка причина подібного явища, і при можливості допомогти рослинам вижити.

Чи траплялося у ваших дерев повторне цвітіння? З чим це було пов’язано і що робили?

та інші матеріали ви можете знайти на нашому

Для великого врожаю: