Мотивація

Меню молодості: як харчуватися, щоб не старіти

Молодими хочуть бути всі: і гарно виглядати і добре себе почувати. Практично кожен хоче продовжити свою молодість, тому на які тільки вчинки і хитрощі вони не йдуть.

Варто зазначити, що одним із способів зберегти свою молодість є правильне харчування. Ні для кого зараз не секрет, що таке правильне харчування, адже в Інтернеті повно інформації про це.

Сьогодні ми розповімо вам приклад меню молодості, якого можна намагатися дотримуватися, щоб довше залишатися молодим.

Як харчуватися, щоб не старіти

Як не крути, старість неминуча. . . Але ж молодість також можна максимально продовжити. Для цього почніть з розгляду свого раціону. Вчені вже давно довели, що процес старіння організму безпосередньо пов’язаний з харчуванням людини!

Є навіть ціла наука з цього питання – нутригеномика, що показує вплив їжі (в тому числі способи її приготування) на генетику людини.

З’ясувалося, що навіть якщо людина має хороші генетичні показники, від неправильної їжі він старіє швидше.

Меню молодості полягає в таких основних правилах:

Правило №1: Намагайтеся менше вживати солодке і смажене

При можливості не просто намагайтеся їсти менше цукру, а виключайте це зі свого раціону. Справа в тому, що при регулярному підвищенні рівня глюкози, білки починають з нею окислюватися, в слідстві «сахариться». Кажа після повисає і з’являються передчасно зморшки.

Скорочуючи кількість простих вуглеводів, таких як цукор і випічка, ви можете уберегти себе від передчасного старіння. У добовій нормі повинно бути не більше 20% простих вуглеводів.

Також відмовтеся від смаженої до чорної кірки їжі, якщо хочете зберегти молодість. Помітите це запеченої або приготованої на пару їжі. Може це не так «смачно», але зате корисно.

Правило №2: У вашому раціоні має бути білок

Ніколи не забувайте про корисний білку. До речі, отримати весь набір незамінних амінокислот можливо тільки з їжі тваринного походження. При дефіциті в організмі цих елементів, то шкіра стає тьмяною і в’ялою. Якщо ж ви вегетаріанець, то включіть в свій раціон більше бобових (квасоля, нут). Вони також є джерелом білка.

Правило №3: Влаштуйте розвантаження

З роками в організмі людини з’являються різні «баласти», а точніше сміття, клітини приводить до деформації. Згодом це впливає на стан шкіри. Що входить в це сміття? Наприклад, всім відомий холестерин.

Для зменшення накопичення цих «баластів» необхідно менше їх нагромаджувати в клітинах, тому практикуйте періодично короткострокові голодування – від декількох годин до цілої доби. За цей період часу можна позбавити організм від біологічного сміття.

Правило №4: Вживається калорії повинні бути в нормі

Чому це необхідно? Якщо ви будете перевантажувати свій організм калоріями, це призведе не тільки до ожиріння, але і до поганого стану шкіри.

Якщо є необхідну норму калорій, то це сприятиме збереженню молодості і відмінного самопочуття.

Правило №5: Дотримуйтесь меню молодості

Намагайтеся дотримуватися правильного харчування і їжте правильно: часто, але потроху. Обов’язково робіть перекуси (горіхи, фрукти), щоб не голодувати.

Приміром, «меню молодості» може бути таким:

1. Сніданок може складатися з вівсянки з вареним яйцем йди бутерброд з авокадо і цільнозернового тосту.

2. Перекус через пару годин після сніданку – смузі з фруктів на рослинному молоці або протеїновий батончик. Також можете з’їсти горіхи і сухофрукти (20-30 грам).

3. На обід можна приготувати пісний суп з овочів (брокколі, капуста тощо) і запечене м’ясо/рибу з коричневим рисом.

4. Перекус через пару годин після обіду – сир (краще знежирений) з ягодами або сухофруктами.

5. На вечерю приготуйте салат (помідори, рукола, салат, заправлений оливковою олією) і запечена риба/м’ясо.

6. Перед сном можна випити склянку кефіру.

Це меню можна регулювати і чергувати, все на ваш розсуд. Головне не їжте на ніч і вживайте правильно приготовану їжу (не смажену і не жирну).

Дотримуючись цих простих правил, ви можете допомогти собі не старіти так швидко і надовго зберегти свою молодість!