Землеробство

Мої волотисті гортензії цвітуть пишно та яскраво кожен рік, а весь секрет в осінній посадці і правильної підготовки до зими.

Сьогодні пропоную докладно поговорити про садової гортензії. Я на своїй ділянці вирощую волотисте різновид і хочу поділитися з вами секретами успішної осінньої посадки і підготовки до зими цієї красивої рослини.

Гортензія волотиста-улюблениця багатьох квітникарів

Садимо волотисте гортензію восени

Висаджувати рослину у відкритий грунт краще у вересні. У деяких регіонах з теплим кліматом можлива і більш пізня посадка. При виборі термінів варто орієнтуватися на погоду і завершити роботи за кілька тижнів до приходу негативних температур.

Підготовка посадкової ями

Для осінньої посадки важливо правильно вибирати саджанці. Посадковий матеріал повинен володіти сильною і розвинутою кореневою системою. Це головна умова і гарантія того, що рослина благополучно приживеться і рано зацвіте з приходом тепла.

Важливо пам’ятати, що осіння посадка гортензії має один нюанс: ніжне рослина потребує надійного укриття на зимовий період.

Для посадки вибирайте добре освітлені ділянки, захищені від протягів. Добре розвивається кущі біля паркану. Я вирощую гортензію у складі альпійської гірки в кутку саду.

Посадка гортензії

Гортензія віддає перевагу родючим, злегка кислі ґрунти, у яких добре засвоюється волога. Якщо грунт на ділянці не задовольняє цим умовам, подкислите його самостійно. Зробити це можна за допомогою тирси і торфу.

Посадкову ямку готуйте заздалегідь. Я роблю це не менш ніж за три тижні до посадки. Розміри варто підбирати таким чином, щоб кореневища чагарнику відчували себе вільно.

Гортензія волотиста

Коли посадкова яма готова, саме час підживити грунт. Я готую суміш з двох частин листової землі, двох частин перегною і з однієї частини торфу і піску. В якості додаткових компонентів сприятливо вносити сечовину або суперфосфат.

Восени вношу суперфосфат

Після того, як ви розмістили суміш в ямці, не забудьте добре полити, а потім залишити яму на кілька днів, поки грунт не осяде.

Приступаючи до посадки, акуратно розправте кореневища гортензії і помістіть її в центр поглиблення. Після чого саджанець потрібно присипати грунтом, залишаючи кореневу шийку над поверхнею, утрамбувати грунт і рясно полити. На одну рослину у мене ходить біля відра води. Після всіх цих процедур я виконую мульчування пристовбурового кола хвойним матеріалом. Так волога стане зберігатися довше, так і коренева система буде під захистом.

Готуємо ніжну красуню до зими

Ретельний догляд перед настанням холодів необхідний і дорослим, і молодим рослинам. Тільки в залежності від віку в уходових заходи будуть деякі нюанси:

  • Для дорослих кущиків бажано проводити осінню обрізку, адже гортензія має схильність до загущення. Якщо нехтувати обрізанням, ваш вихованець буде все слабшим цвісти з кожним сезоном. Крім того, обрізка виконує також санітарну роль. Видаленню підлягають всі засохлі суцвіття, слабкі і хворі пагони.
  • Восени потрібно одноразово підгодувати рослина. Для цих цілей можна використовувати готові добрива. Я ж віддаю перевагу самостійно готувати розчин з їдальні ложки суперфосфату і сульфату калію, розведених в десяти літрах чистої води.
  • Осінні поливи здійснювати не варто. Єдиний варіант, коли полив необхідний, – дуже суха та дуже тепла осінь.
  • Як закінчиться листопад, я проводжу обробку крони бордоською рідиною в якості профілактики розмноження шкідників.
  • Що стосується спеціального укриття, необхідність у ньому залежить від віку рослини. Дорослі культури досить морозостійкі і здатні стійко переносити серйозні негативні температури. А ось молоді саджанці, посаджені напередодні восени, слід обов’язково вкривати, інакше вони не переживуть зиму. В якості укриття можна використовувати будь готовий полімерний матеріал. Я застосовую спанбонд.

Скориставшись цими порадами і доклавши трохи зусиль, ви здивуєтеся пишному цвітінню своєї гортензії з приходом тепла.

Вирощуєте ви волотисте гортензію? Поділіться своїми секретами догляду

та інші матеріали ви можете знайти на нашому

Цікаво про троянди: