Квіти

Навіщо прищипувати грошове дерево і як правильно це робиться

Грошове дерево, яке прибуло до нас з посушливих районів Африки, Південної Аравії і Мадагаскару, отримало популярність серед квітникарів завдяки своєму екзотичному зовнішнім виглядом. Цей багаторічний вічнозелений сукулент з численними м’ясистими листям здатний прикрасити простір будь-якої квартири. Але для ефектного зовнішнього вигляду рослині потрібне гарне освітлення, своєчасний полив, періодичні підживлення, а також обрізка і прищіпка.

Навіщо прищипувати грошове дерево

У природі деякі екземпляри товстянок можуть перевищувати висоту 1,5 м. Для кімнатного квіткарства такі габарити не підходять, тому зростання грошового дерева стримують регулярної форми обрізанням і прищипуванням. Крім цього, процедури допомагають сформувати красиву рівномірно розвинену крону без витягнувшихся, що опустилися або кривих гілочок. Саме грамотне прищипування робить рослину по-справжньому декоративною.

Під грамотним прищипуванням розуміється своєчасне видалення ростових нірок у потрібний період і в визначеному місці. Дії стимулюють до розвитку бруньок, з яких формуються нові погоні та листя. Робити це слід обережно і тільки в період активного зростання (краще навесні, щоб до зими рослина зміцніла і відновилася після операції).

Як правильно прищипувати толстянку

Починати формування крони грошового дерева можна досить рано, коли висота стовбура не перевищує 15 см і сформувалися перші чотири пари листків. Слід прищипувати нирку, яка розташовується між листовими пластинами останньої верхньої пари. На місці видаленої нирки толстянка сформує пару-трійку нових, які дадуть початок молодих гілок. Саме ця процедура дозволяє контролювати розростання і формування крони.

По мірі зростання грошового дерева, з новими пагонами надходять за тією ж схемою – прищипують ростову нирку, яка утворюється між листям четвертої пари на кожній гілочці.

Процедуру можна проводити чистими руками, але краще взяти гострий оброблений спиртом інструмент. Їм можуть служити манікюрні ножиці або пінцет.