Квіти

Опадає листя у грошового дерева, толстянка зів’яла, не галузиться. Що робити?

Товстянка або грошове дерево дуже невибаглива кімнатна рослина. Толстянку також називають крассула.

Розглянемо основні проблеми, з якими стикається власник грошового дерева.

здорове рослина

Вважається, що толстянка приносить достаток у дім, тому її називають Грошовим деревом.

Варто запам’ятати основне правило при догляді: толстянка – це сукулент, від цього і треба відштовхуватися. Однак грошове дерево зможе перенести нетривалий час дефіцит сонячного світла і вологи

Раніше на моєму каналі вже був матеріал

Проблеми вирощування грошового дерева

Опадає листя толстянки. Листопад у толстянки може бути з кількох причин:

  • Нижні листки опадають, формуючи стовбур дерева. При цьому листя висихають, це норма.
  • Листопад від переливу – листя жовтіє і стають м’якими. Як правило, при цьому виникає гниль стовбура (чорніє і мягчеет стовбур) і кореневої системи. Вихід із ситуації один: якщо хочете врятувати дерево, прикладіть всі зусилля, щоб укоренити ще цілі гілочки.
  • Листя толстянки можуть опадати від переохолодження або від протягу.

Грошове дерево не галузиться. Часто можна спостерігати таку картину: грошове дерево росте одним стовбуром, без бічних пагонів. Щоб крассула була пишною, розкидистою і ветвилась, рекомендується їй регулярно підрізати бічні пагони, зрізані живці легко вкорінюються у воді або в грунті з тепличкой.

Сонячні опіки

Варто регулярно повертати горщик з рослиною навколо своєї осі, для рівномірного росту і формування листя

Листя толстянки опустилися, мляві – говорить про перелив рослини, внаслідок підвищеної вологості в ґрунті, листки наситилися вологою і під вагою опустилися.

Занадто великий горщик для квітки – часта помилка квітникарів. У толстянки слабко розвинена коренева система, їй не потрібен величезний горщик. Беріть невеликий горщик для рослини, на дно якого краще насипати тяжкості каменів. Великий горщик і велику кількість ґрунту призведе до гниття кореневої системи.

Сонячні опіки з’являються у толстянки, яка стоїть на південному вікні під постійним сонцем. Слід злегка притінити рослина. Ознакою «засмаги» також є почервоніння грошового дерева.

Комахи в грунті рослини можуть бути причиною хвороби або листопаду рослини. Позбутися від них допоможе інсектицид, наприклад, Актара. Необхідно пролити рослина 2-3 рази з інтервалом 7-10 днів. Щоб не занапастити коріння рослини, спочатку потрібно злегка зволожити грунт.

Невеликий бонус для тих, хто дочитав до кінця: цвітіння толтянки

цвітіння грошового дерева

Бажаю вам гарних і здорових кімнатних рослин! Сподіваюся, вам було цікаво.

Вам буде цікаво дізнатися: