Землеробство

Плями на листках полуниці знайомі всім. Розбираємося, що вони означають і як з ними боротися

Дуже складно боротися з хворобами, які вже з’явилися. Плями на листках полуниці говорять про різні проблеми. Але не варто опускати руки завчасно. Треба уважно вивчити наші рекомендації і слідувати їм. Сьогодні ми розповімо про основні хвороби і шкідників полуниці і як з ними боротися.

Коли плями рудого або іржавого кольору

Коли ви виявили на своєму рослині жовті плями, які поступово темніють і набувають руду або іржаву забарвлення, то, швидше за все, ваша рослина заразилося такою хворобою як іржа. Після появи плям листя починає опадати, і рослина гине повністю. Але проблема ще полягає і в тому, що збудники іржі розлітаються по всьому городу.

Як будемо боротися з цією хворобою? Навесні рекомендують для профілактики обробляти рослина 1 % розчином бордоської рідиною. Добре допомагають препарати, які виконані на основі сульфату міді. Наприклад, в магазині ви зможете знайти «ХОМ», «ОксиХОМ» або «Абига-Пік». Не забудьте обрізати всі зіпсовані листя. Рекомендується пересаджувати рослину кожні 4-5 років.

Коли плями білого кольору

Ця одна з найбільш частих хвороб полуниці. Зустрічається дуже часто. Збудником є гриб Ramularia grevillea. Це захворювання називають рамуляріозом.

Як проявляється це захворювання? Спочатку на рослині утворюються дуже дрібні пурпурові плями. Потім ці плями стають великими і біліють. Розташовуються, як правило, по центру. Коли хвороба прогресує, то ви можете помітити замість плям дірки, а рослина з часом гине. Цьому дуже сприяє волога погода.

Але з цією хворобою можна і потрібно боротися. Пропонуємо вам ту ж саму бордоську 1 % рідину, як і в попередньому випадку. Їй необхідно проводити обприскування два рази за сезон. Перший раз обприскування роблять до цвітіння, а другий раз після цвітіння.

Добре підійдуть в боротьбі з цією недугою та інші промислові засоби: «Абига-Пік», «ХОМ» та інші.

Якщо плями червоного кольору

Якщо ви помітили на своєму рослині плями червоного кольору, то це говорить про те, що рослина заразилися грибковим захворюванням. Плямистість на полуниці може бути і буро-червоного кольору, а іноді навіть і коричневого.

Методи боротьби однакові у всіх проявах плямистості на садовій суниці. Способи боротьби проти неї схожі, як і в попередніх випадках. Треба проводити обприскування три рази:

  • перед цвітінням;
  • коли ви виявили бутони;
  • після збору врожаю.

Препарати використовуються ті ж, що і в попередніх випадках.

Коли плями коричневого кольору

Якщо ви помітили, що плями стали не тільки коричневого кольору, а й овальної форми, то слід починати бити тривогу. Швидше за все, це говорить про антракнозі. Це дуже підступне грибкове захворювання. Найчастіше зустрічається у закритих ґрунтах. Там грибку простіше розмножуватися.

Боротися з цим захворюванням треба негайно. Спочатку прибирають всі зіпсовані частини рослини і спалюються, а потім обробляються розчинами фунгіцидів.

Запам’ятайте, якщо ви станете вчасно проводити всі необхідні профілактичні процедури, ваші рослини будуть здорові і подарують вам багатий урожай самої смачної ягоди на світі.