Виховання

Почуття страху змушує дітей говорити неправду

Діти змушені брехати через наздогнав їх страху перед покаранням. Маленькі створіння, після того як не виконали доручення старших, кажуть неправду.

Вони будуть тривалий час відстоювати свої права і говорити неправду, щоб уникнути покарання.

Такі вчинки не можна пропускати повз і не помічати. З дітьми слід говорити і обговорювати скоєні вчинки.

  • Зовсім не слід кричати на дітей, інакше в подальшому вони так і будуть шукати причини у брехні і приховувати свою провину.

Таким дітям буде легше обдурити, ніж сказати правду.

Помилкова думка, що найсуворіші покарання допоможуть виправити ситуацію. І дитина сам все усвідомлює і виправиться надалі.

  • Важливо розмовляти, кожну ситуацію розбирати окремо. Щоб дитина зрозумів свою провину і прийняв правильну позицію.

Краще почати з питання свою пропозицію

Що ти зробив не так? Чому це сталося? Чому в подальшому збрехав і не сказав правду, не варто боятися, слід говорити відкрито, і не приховувати своїх вчинків.

Приниження з боку дорослої людини по відношенню до дітей, тільки підштовхнуть брехати і обманювати.

  • Дорослим слід подивитися на ситуацію з боку. Дитина все емоції видає зовні, і якщо помічено що поведінка нервовий, і він говорить неправду, змініть своє ставлення.
  • Існує страх втратити дорослої людини, його позитивне ставлення і любов. Все що він робить, супроводжується очікуванням схвалення і розуміння з боку дорослого.

Якщо дитина не відчуває цього, то страх стати поганим для мами чи тата для нього не прийнятний і він всіляко намагається виправляти ситуацію поганими і хорошими методами.

Він буде обманювати, вигороджувати себе.

  • Батькам не слід ображати і ображати дитину, не потрібно висловлювати невдоволення на адресу дитини, коли у нього погано щось виходить.
  • З віком діти починають хвалитися і брехати, щоб отримати батьківську симпатію і вразити їх своїми вчинками. Старшим слід під час звернути на це увагу і пояснити дитині, що відбувається.

Важливо пам’ятати що батьки подають приклад своєю поведінкою. Якщо в родині постійно брешуть. То й діти будуть займати цю позицію.

З самого раннього віку вони намагаються перейняти манеру поведінки, вчинки і висловлювання своїх рідних.

Не варто навіть в жарт-просити дитину обдурити маму чи тата, все це перейде у доросле життя і стане нормою поведінки.