Квіти

Прибрала грошове дерево в тінь і почала поливати за рекомендацією моєї мами, розповідаю результат

У вас вдома росте грошове дерево? Хочете, щоб воно стало ще гарнішим і зацвіло? Тоді обов’язково прочитайте статтю до кінця. У ній я поділюся радами від моєї мами, яка успішно вирощує цю рослину вже близько 20 років і за цей час встигла набратися досвіду.

Сонце або тінь

Горщик з толстянкой особисто я завжди ставила в найясніших місцях в квартирі. Дуже здивувалася, коли листочки почали бліднути і опадати, а на тих, які залишилися на стовбурі, виникли чорні плями.

Вирішила запитати ради у мами, як відчувала, що вона допоможе. Подивившись на рослину, вона відразу сказала, що йому погано з-за сонця, потрібно переставити кущик в тінь. Листя стали блідими з-за того, що просто вигоряє на сонці. Їх опадання вказувало на те, що толстянка відчуває стрес. Чорні плями були результатом опіку від прямих сонячних променів.

Рослина потребує в розсіяному світлі. Його ні в якому разі не можна ставити під прямими сонячними променями, від цього він не тільки втратить декоративність, але може й зовсім загинути.

До чого можуть привести помилки поливу

Товстянка відноситься до сукулентів, не потребує великої кількості рідини. З-за переливу коріння почнуть загнивати. Потім гниль поширюється на стебло і листя, вони розм’якшуються і зморщуються. Це дуже недобрі ознаки, рослина, швидше за все, загине.

Але ви можете спробувати врятувати свій кущик. Знову-таки по рекомендації мами я викопала рослину і обрізала корінці до здорової тканини. Добре, що їх було занадто багато, інакше кущ б не вдалося врятувати. Надалі потрібно більше не допускати помилок в поливі, відрегулювати його режим.

У літній час толстянку можна поливати досить часто, приблизно 2 рази в тиждень. Щоб зрозуміти, потрібна рослині вода, перевірте сухість землі. Не потрібно орієнтуватися тільки на верхній шар, волога може зберігатися нижче. Засуньте в землю ручку, якщо на ній буде прилиплий земля, то з поливом краще почекати.

Восени полив скоротіть до 1 разу на тиждень, а взимку краще взагалі його припинити. В крайньому випадку, можна внести воду 1-2 рази за весь період. Нормальний режим поливу поновлюється тільки навесні.

Моєю помилкою було те, що я поливала толстянку однаково в будь-який час року. Причому вносила воду з запасом, дивлячись на те, що пересихав верхній шар грунту, не думаючи, що волога залишилася всередині.

Слідуючи рекомендаціям моєї мами, мені вдалося виростити міцне і здорове дерево. За 5 років вона жодного разу у мене не боліло, а в цьому році ще й зацвіло.

А де у вас в квартирі зростає грошове дерево? Захищаєте його від сонця? Як часто поливаєте? Підписуйтесь на канал, ставте лайк та діліться своїми відповідями в коментарях.