Космічне

Сузір’я індіанець — довге сузір’я південної півкулі

В південній півкулі неба лежить не особливо яскраве сузір’я Індіанець. Хоча його не можна назвати маленьким. Адже займана ним площа становить 294 квадратних градусів. Що, зазначимо, ставить його на 49 місце серед всіх сузір’їв.
Насправді, сузір’я Індіанець досить тьмяне, але довге.
Звичайно, всі сусіди Індіанця є південними сузір’ями: Журавель, Мікроскоп , Октант, Стрілець, Тукан і Телескоп.

Як з’явилося сузір’я Індіанець

Так як це нове сузір’я, то немає ніякої міфологічного підґрунтя, пов’язаної з ним.
Запропонував виділити сузір’я Індіанець Петер Планциус. Однак іноді вказується, що це зробив Йоганн Байєр. Що не зовсім вірно. Байєр лише додав його в свій атлас «Уранометрия». Причому через п’ять років після того, як Планциус ввів сузір’я.
Сузір’я Індіанець часто зображують як оголеного чоловіка зі стрілами в руках.

Зірки, що утворюють сузір’я Індіанець

У міру вивчення області виявилося, що вона не відрізняється яскравими зірками, або особливими об’єктами.
Але якщо говорити про головні зоряні елементи, то зрозуміло починати потрібно з Альфи. Це зірка, яка пройшла стадію еволюції від головної послідовності до гіганта. До того ж має два червоних карлика. Що цікаво, часто її називають перської зіркою.
За аналогією з Альфою, Бета знаходиться в стадії гіганта, і має супутник.
На подив, Епсилон Індіанця викликає найбільший інтерес серед його складових. По-перше, це карлик, що відноситься до головної послідовності. По-друге, лише недавно, а точніше в 2003 році, були виявлені супутники Епсилона – два червоних карлика. По-третє, зірка має дуже високу власну швидкість руху. Серед усіх світил займає 9 позицію за цим показником.
І нарешті, Епсилон Індіанця за своїми характеристиками дуже схожий на наше Сонце. А це, безумовно, підвищує інтерес до нього з боку не тільки вчених, але і простих людей.
Крім того, в сузір’ї виділяють Тету – подвійну зірку і Рв Індіанця – субгигант жовтого кольору.
Крім усього перерахованого, існує зірка Т Індіанця. Вона являє собою червоний гігант, який в свою чергу відноситься до напіврегулярним змінним об’єктів.

Інші об’єкти

Варто відзначити, що сузір’я Індіанець вміщує в себе не тільки зірки. В його складі чимало різних галактичних систем.
Наприклад, спіральні представники: NGC 7064, NGC 7083, NGC 7090 і NGC 7240.
Також в сузір’я галактики входять: NGC 7029 і NGC 7041.
Якихось особливих, на жаль, не можна відзначити.
На даний момент, не до кінця вивчені дві галактики з області. Перша, NGC 7049 має риси і , і системи. За даними науковців, має невеликий зоряної концентрацією та кільцем з пилу. Тому вид її досить незвичайний.
Друга, маловивчена IC 5152 – нерегулярна галактика. Була відкрита в 1908 році. З причини того, що в ній знаходиться занадто яскрава зірка, детальне вивчення дуже важко.

Якщо говорити про спостереження, то сузір’я Індіанець повністю мабуть на широті від +15 до -90.