Космічне

Сузір’я октант, що мають цікаву історію назви

В південній півкулі неба знаходиться невелике і тьмяне сузір’я Октант. Але саме в ньому розташований Південний полюс світової.
За останніми даними, його площа становить 291 квадратний градус. Тому воно займає заслужене 50 місце серед всіх небесних областей.
І хоча сузір’я має маленький розмір, сусідів у нього багато. Серед них значаться: Індіанець, , Райський Птах, Столова Гора, Тукан, і Південна Гідра.

Входить в групу Лакайля, так як він ввів його в астрономічну карту неба. Він же запропонував назву. Правда, спочатку ім’я було декілька довше, і в перекладі з французької означало – відображає Октант.
Для тих, хто не знає, слід прояснити, що означає октант. Насправді, це кутомірний інструмент для навігації, дуже схожий із секстантом. Але у октанта лімба поділена на вісім частин.
Лакайль назвав сузір’я на честь винахідника приладу Джона Хедлі. З цієї причини, часто можна зустріти назву ” Октант Хедлі.

З чого складається сузір’я Октант

В області налічується 56 зірок, які видно неозброєним оком. Хоча тут немає світив яскравіше 4 зоряної величини. Можна сказати, що більшість з них це гіганти.
Однак, сузір’я Октант містить у собі Сигму, яка відноситься до об’єктів Південного полюса. Якщо говорити точніше, то вона розташовується на південь від нього на 1 градус. Цей жовто-білий гігант масивніше в два рази Сонця. Незважаючи на своє розташування, зірку не використовують у навігації з-за слабкої яскравості.
Як вже було сказано, багато зоряні елементи є гігантами. Так, до них відносяться Ню, Дельта, Тета.
Альфа області – подвійна зірка, причому спектроскопическая. До того ж, це затьмарення система з двох гігантів.
Бета Октанта знаходиться в стадії еволюції від карлика до субгиганту. На даний момент, це біла зірка.

Також можна виділити Мю-2 Октанта, яка являє собою бинарую систему з двома карликами жовтого кольору.
Крім цього, на території області є ще одна бінарна система HD 142022. Цікаво, що її головний компонент це дуже стара зірка класу G9V. І хоч вона має значний вік, лише в 2005 році вчені виявили на її орбіті планету.
Ще один елемент сузір’я має планету – HD 212301, який виражений жовто-білим карликом.

На жаль, сузір’я Октант не має жодного об’єкта Мессьє або метеорного потоку. Можливо, це пов’язано з невеликим розміром. З цієї причини область не відрізняється яскравістю.

Спостереження

Важливо розуміти, що сузір’я Октант лежить практично в Південній полярній точці, і ніколи не заходить за лінію горизонту. Тому воно повністю спостерігається з Південної півкулі Землі. А ось для жителів Росії воно, на жаль, не доступно. Таким чином, видимість сузір’я варіюється на широті від +0 до 90.