Космічне

Сузір’я трикутник, раніше іменоване сицилією

У північній півкулі неба лежить сузір’я Трикутник. Це не велика, не мала яскравих об’єктів область. Три найяскравіші зірки в сузір’ї утворюють трикутник. Звідси, як ви здогадалися, і назва.
Площа, яку займає сузір’я Трикутник, становить 132 квадратних градусів. Таким чином, воно займає 78 місце серед всіх сузір’їв за розміром.
Сусідами є такі північні ділянки, як , Овен, Персей і .

Трохи історії про сузір’я Трикутник

Так як сузір’я Трикутник досить давнє, то його поява на небесній сфері не позбавлене міфологічної історії.
Цікаво, що спочатку ділянку називався Сицилією. За легендою, богиня Церера звернулася до Юпітера з проханням помістити острів Сицилія на небо. В результаті, вона хотіла увічнити його на всі часи.

Сузір’я Трикутник також відомо під іншими іменами. Наприклад, у Стародавній Греції її називали Дельтотон. Це ім’я дали в честь літери грецького алфавіту, на яку область була схожа за формою.

Зірки, що утворюють сузір’я Трикутник

Всього в області можна знайти 25 зірок, які видно неозброєним оком.
Альфа області це подвійна зірка. Її називають вершиною трикутника. Цікаво, що головним об’єктом у системі є еліпсоїдальна змінна зірка. Вона має величезну швидкість обертання, що впливає на її форму і яскравість.
Бета Трикутника відноситься до білих гігантів. Деякі вчені припускають, що це спектроскопічний подвійний об’єкт. Бета найяскравіша і найпомітніша в області.
Гамма трикутної ділянки являє собою зірку головної послідовності білого кольору. Для неї характерна висока швидкість обертання, тому форма нагадує сплюснутий сфероид.
Дельта – спектроскопическая подвійна зірка, що складається з двох карликів. Але один з них червоного, а інший оранжевого кольору.

Йота Трикутника – це зоряна система з чотирьох елементів.
Епсілон також є зірковою системою, але тільки подвійний. В ній головний об’єкт – білий карлик. З-за надлишкового інфрачервоного випромінювання є ймовірність наявності пилового диска.
До того ж, можна виділити об’єкт HD 13189 – гігант помаранчевого кольору, що має супутник.
А також не можна пропустити зірку D 9446. Вона являє собою жовтий карлик, дуже схожа на наше Сонце. Недавно вчені виявили на її орбіті дві планети.
Утворюють фігуру трикутник три зірки: Альфа, Бета і Гамма. У свою чергу, дві останні виступають джерелом інфрачервоного випромінювання. Ймовірно, це пов’язано з присутністю пилового диска.

Інші об’єкти сузір’я

По суті, найголовнішою пам’яткою сузір’я можна вважати Трикутника.
Це галактика, одна з найбільших за розміром в Місцевій групі. Її можна побачити на нічному небі без будь-яких пристосувань і приладів. Дійсно, адже до її складу входить 40 мільярдів зірок. Більш того, галактика вміщує в себе трохи більше 50 кульових скупчень, і навіть чорну діру.
Ну раз почали говорити про спіральні галактики, то потрібно зазначити, що на території сузір’я Трикутник лежать ще NGC 634, NGC 784 і NGC 925.

Крім усього, в області знаходиться еліптична система зірок NGC 953.
До того ж, цікаво що в сузір’ї спостерігається взаємодія двох галактик NGC 672 і IC 1727. Насправді, відстань між ними складає 88 тисяч світлових років. Однак це не заважає їм мати взаємозв’язок.
До того ж, сузір’я Трикутник приховує на своїх теренах туманність NGC 604. Знаходиться вона в північно-східній стороні від ядра галактики Трикутника. Власне кажучи, це одна з найбільш великих і яскравих туманностей.