Квіти

Так небезпечна толстянка, як її малюють в повір’ях?

Не всі рослини можна тримати вдома, як стверджують в народі, і одним з яскравих прикладів чомусь вважають грошове дерево. Це на перший погляд невибагливу і симпатичну культуру можна часто зустріти в квартирах і будинках у багатьох господинь, однак по сформованому повір’ям дерево може принести фінансові неприємності, великі грошові витрати. Не поспішайте позбавлятися від рослини, для початку давайте розберемося, де є вигадка, а де правда.

Толстянку називають грошовим деревом із-за незвичайної форми листя, таку назву дали рослині в народі, і воно успішно закріпилася вже десятки років. Забобонні побоюються одного: в’янення квітки. Коли листя починає опадати і засихати, це знаменує погіршення матеріального становища. Ну, а якщо квітка зовсім загине, то з’ясуються необґрунтовані грошові розтрати, або різко погіршиться матеріальне становище.

Не варто вірити в прикмети, адже найчастіше рослина в’яне не тому, що намагається щось повідомити своєму господареві, а з-за неправильного догляду. Спробуйте полити посадки або підгодувати мінеральними добривами і незабаром ви побачите, як толстянка швидко впорається з хворобою і продовжить активно зеленіти, а вашому фінансового стану нічого загрожувати не буде.

Навіть якщо по необережності або за вашу неуважність квітка загинув, не беріть цю неприємність в голову і не думайте про те, що обов’язково повинно статися щось погане. Краще візьміть новий молодий паросток толстянки, це допоможе вам переключитися і поправити ситуацію.

Толстянку вважають рослиною, приносить в будинок успіх: вона навіть здатна зцілювати від хвороб, оскільки вбирає всю негативну енергетику. Листя очищають повітря від їдких неприємних запахів та шкідливих речовин, а ще сік, що міститься в стеблах, використовують у народній медицині при виготовленні ліків.

Небезпека від толстянки може бути тільки одна – це миш’як, який є в складі соку. Він не випаровується, як багато наївно вважають, а ось при попаданні всередину може викликати серйозне отруєння. Тому, якщо у вашому будинку є маленькі діти або домашні тварини, стежте за тим, щоб випадково листя не опинилися у них в роті. В цілях безпеки поставте горщик з рослиною в важкодоступному місці, щоб цікаві до нього не могли підібратися.

Підводячи підсумок, ніякої небезпеки грошове дерево не уявляє, так що продовжуйте його вирощувати, не забувайте частіше поливати, час від часу підгодовувати і насолоджуйтеся привабливим виглядом. А ви вірите в прикмети, пов’язані з вирощуванням толстянки? Поділіться відповідями в коментарях.