Квіти

Такі різні, незвичайні і вражаючі крассули

Крассула – це широко поширений рід сукулентів, що нараховує близько 350 визнаних видів, що походять з Капської провінції Південної Африки. Крассули завойовують наші підвіконня і найпопулярніша з них, це Крассула яйцеподібна, вона ж Толстянка яйцеподібна, відома багатьом як «Грошове дерево».

Крассули приваблюють колекціонерів своєю різноманітністю, простотою догляду, невибагливістю і красивим видом круглий рік. Цей популярний рід відрізняється величезним спектром розмірів, форм і текстур, що не може не викликати інтерес як у досвідчених колекціонерів, так і у новачків в цьому хобі.

Сьогодні я хочу розглянути лише деякі незвичайні сорти Крассули, які можуть зацікавити навіть найвимогливіших колекціонерів сукулентів. Такі сорти привнесуть у ваш дім яскраві кольори, цікаву структуру та індивідуальність.

Для початку давайте розглянемо їх рідні витоки.

Походження Крассул

Товстолисті (Crassulaceae) – це одне з найбільших колекцій сукулентів, види яких пристосувалися до життя в абсолютно різних умовах, від вогкості і холоду в Північній Європі до тропічних і посушливих районів Південної Африки.

До найбільш поширених видів Товстолисті відносяться:

  • Крассула
  • Эхеверія
  • Очиток
  • Молодило
  • Каланхое
  • Адромискус
  • Дудлея

По мірі зростання інтересу до сукулентів в цілому і Крассулам зокрема, кількість сортів і гібридів доступних суккулентоводам неодмінно збільшується. Збори товстолисті складаються з найцікавіших форм росту сукулентів. Вони легко адаптуються до домашніх умов, залишаючись при цьому досить компактні.

Назва Товстолисті це рослина заслужила завдяки своїм товстим листям, в яких вони запасають вологу. Це важлива властивість, що дозволяє їм вижити в умовах з високими температурами і малою кількістю опадів.

Цікаві і незвичні види Крассули

Crassula umbella “Wine Cup”

Це приголомшливий сукулент сорти Крассула Умбрелла «Винний Кубок», невеликого розміру з не разветвляющимися стеблами. Його великі яскраво-зелене листя розташовуються на стеблах попарно і зростаються, утворюючи округлу форму з піднятим краєм, звідси і назва сорту «Винний Кубок».

З кінця зими до весни на тонкому суцвітті довжиною 10 см з’являються маленькі жовті або червоні квіти. У цілому цей незвичайний сорт крассули унікальний для цінителів сукулентів, деякі види можуть змагатися з такою витонченою і незвичайною формою.

Crassula perforata

У Крассули продірявленій швидко ростуть довгі слабо розгалужені стебла, завдяки чому вона незабаром отримує вигляд невеликого куща. Вона виглядає як щільно насаджені на стебло товсте трикутні листя, спочатку крассула перфорована росте вертикально, але з часом перетворюється в висяче рослина. Невеликі трикутні листя ростуть попарно і розташовані перпендикулярно сусідній парі на стеблах, на сонці вони можуть набувати рожевий відтінок по краях. Крихітні кремові квіти можуть з’являтися з листопада по квітень на тонких довгих суцвіттях. У природному середовищі цей вид зустрічається в заростях інших рослин і щілинах скель.

Crassula exilis ssp. Picturata

Крассула точкова це безстебельні карликовий багаторічний сукулент з безліччю шарів трикутних крапчастих листя, розташованих по спіралі, один над одним. Володіючи деревним кореневищем, темно-зеленими і червоними зубчастим листям, цей сукулент сильно відрізняється від інших сортів крассули.

Зазвичай маленькі білі або рожеві квіти з’являються з кінця літа до пізньої осені, випускаючи довгий пухнастий квітконіс. Цікаве забарвлення листя і загострені зубчасті краї роблять цей вид цікавим для колекціонерів, які шукають щось незвичайне.

Crassula barklyi

Крассула Барклі, також звана «Хвіст Гримучої змії», є карликовою сукулентних кущем з прямостоячим стовпчастими стеблами, ответвляющимися від єдиного підстави. Кожен стебло щільно покритий гладким товстими яйцевидними листям, утворюють короткий циліндричний стовпчик, нагадує ялинову шишку. Молоді паростки виглядають як круглий бутон троянди.

Квіти у Крассули Барклі з’являються взимку, утворюючи на кінці стебла велика куля з крихітних білих квітів.

Crassula capitella

Капителла у двох різних заводчиків може виглядати зовсім по-різному, але її відрізняє вузькі загострені листя, що звужуються до кінця, покладені один на одного. Кілька верхніх листків можуть перетворюватися на суцвіття і влітку випускати білі зіркоподібні квіти ростуть прямо нас стели під листом.

У ранньому віці листки зелені, які на сонці стають яскраво-червоними, від чого ця крассула отримала прізвисько «Червона Пагода». У зрілому віці довжина стебел Крассули Капителла досягає 40 див.

Це гарно пофарбований сорт крассули в східному стилі.

Crassula pyramidalis

Це невеликий сукулент, зростаючий у вигляді крихітного чагарнику, досягаючи всього 15 см у висоту. Стебла прямостоячі, розгалужені, маленькі тонкі листи вже звично нам розташовуються один над одним збільшуючись в розмірах до основи рослини. У молодому віці вони мають зелений або коричневий колір, але на світлі змінюють відтінок на червоний.

Це крихітний родич «Червоної пагоди». Цвіте влітку, маленькими кремово-білими або рожевими квітами, що утворюють щільні грона на кінці стебла.

В цілому Крассула пирамидалис – це вражаючий мініатюрний сукулент з різнобарвним листям.

Crassula tomentosa

Крассула Повстяна – це повільноростучий сукулент, який випускає всього кілька листів в рік. Його сіро-зелене листя можуть бути досить різноманітної форми, найчастіше ростуть у вигляді компактних розеток, покритих крихітними волосками по всій поверхні листа. Білі і жовті квіти з’являються на довгих квітконосах з початку до середини літа.

Прекрасна пухнаста срібляста різновид Крассули.

Crassula multicava

Ця крассула також вважається карликовим рослиною, висота якого рідко перевищує 30 див. Її блискучі круглі листя ростуть один навпроти одного на товстих стеблах, їх поверхня покрита гидатодамі, які є порами, поглинають воду. Це пристосування дозволяє листю вбирати воду навіть з туману і роси. А ці тіні листя виглядають матовими і темно-зеленими, але на сонці вони світлішають і стають яскраво-зеленими з контрастними бордовими точками. Крассула мультикава цвіте взимку, випускаючи тонкі розгалужені квітконоси, що закінчуються крихітними біло-рожевими квітами, красиво контрастують із зеленим листям.

Crassula ovata “Hummel’s Sunset”

Варіація відомого усіма Грошового дерева з такою ж формою росту і товстими блискучими овальним листям. Однак краї листя цього сукулент облямовані жовтим і червоним кольором, які при належній кількості сонячного світла можуть покрити більшу частину листа. Це чудовий сукулент, стає влітку практично золотим і увінчаним ніжними суцвіттями крихітних білих зіркоподібних квітів. Його форма схожа на звичайну Толстянку яйцевидну і у висоту може досягати 1 метра, а його стовбур з часом стає товстим і дерев’яніє.

Дуже привабливий суккулентний кущ з чудовими круглим листям і чудовою забарвленням.

Crassula ovata “Gollum”

Голлум – це один із сортів крассули з дивними трубчастими товстими листям, який, на щастя, можна добути де завгодно, навіть в прибудинкових магазинах. Він росте у вигляді мініатюрного деревця з прямостоячим, розгалуженим стеблами. Незвично виглядають листя мають форму трубочки з чашкою на кінці. Кожен аркуш яскраво-зеленого кольору з темно-червоною облямівкою по краю. Стебла з віком товщають і в зрілому віці досягають 80 див.

Взимку на тонких стеблах над трубочками утворюються грона крихітних блідо-рожевих або білих зіркоподібних квітів.

В цілому у Голлума цікава форма і ніжна забарвлення. Як і більшість крассул, цей вид краще всього відчуває себе на сонці або в напівтіні.

Crassula “Buddha’s Temple”

Це особливий сорт являє собою гібрид Crassula perfoliate x Crassula pyramidalis, виведений ще в 1959 році. Результат вийшов вражаючим і незвичайним. Його сіро=зелені, квадратні листя-лусочки щільно покладені один на одного, утворюють квадратний стовпчик досягає 15 см у висоту. Його схожість з китайським храмом дало назву Храм Будди, цього привабливого гібриду.

Кожен лист направлений вгору і кінчик злегка загнутий, а поверхня вкрита сріблястим нальотом, який знімається при дотику. З часом основне стебло почне випускати бокові відгалуження, які ростуть на різних рівнях. У дорослої рослини в літні місяці на верхівці стебла з’являються червоні квіткові бутони, які перетворюються в сферу з крихітних рожевих або білих кольорів.

Існують і інші не менш цікаві види крассули, ніж тим, які я перерахував. За умови, що вони ростуть добре проникною грунті, цей рід вимагає мінімального догляду за собою. А при достатній кількості сонячного світла їх листя набувають яскравий золотаво-червоний відтінок, однак у тіні вони будуть залишатися зеленими. Крассули відмінно запасають воду, тому слід подбати про те, щоб більшу частину часу вони залишалися сухими.