Квіти

В який горщик не варто садити грошове дерево: де воно буде гірше рости, не буде цвісти і “приносити” гроші

Багато садівники-початківці не надають великого значення горщикам, в яких ростуть кімнатні рослини. Ємності просто переходять “у спадок” від підрослого квітки до більш молодому. І найчастіше квітникарі вибирають їх просто виходячи з розмірів минулого горщика: беруть просто трішки більше за обсягом. Хоча насправді цілком можливо, що квітці потрібна зовсім не така ємність за формою, обсягом, діаметру і висоті.

Сьогодні поговоримо про те, який же горщик потрібний грошового дереву, в якій ємності йому буде некомфортно, де воно буде рости повільніше, не буде цвісти, а листя будуть м’якими, тьмяним і дрібними.

В який горщик не можна садити грошове дерево?

Фото: http://u-f. ru/sites/default/files/styles/main_700/public/uploads/crassula-tolstyanka. jpg? itok=LCUV7FOn

1. Глибокий

Грошове дерево має розгалужену поверхневу кореневу систему. У нього немає стрижневого кореня, що минає вглиб землі. А тому глибокий горщик йому зовсім не потрібен. Велика і глибока ємність може викликати безліч проблем: загнивання коренів, адже ви інтуїтивно будете лити багато води в такий об’ємний горщик, поява мошок з-за підвищеної вологості грунту, втрата пружності “листя”. В ідеалі глибина горщика має бути наступною: висота земляного кома з корінням+висота дренажного шару+2-3 см ґрунту між ними+ 3-4 см зверху. 20-30 см горщик у висоту – ось оптимальна ємність.

2. Вузький

Вузький горщик поганий з двох причин. По-перше, як було сказано раніше, толстянка має розгалужену кореневу систему, а тому у вузький горщик вона просто-напросто не влізе, намагатися втиснути всі корені у вузьку ємність я сподіваюся, не буде навіть початківець квітникар. А якщо ви хочете, щоб крассула ще й розросталася, була ще пишніше і розлогішими, горщик повинен бути просторим саме з боків, а не внизу. По-друге, крассула має масивну важку надземну частину. А тому вузький горщик буде нестійкий, що небезпечно для рослини. В ідеалі діаметр горщика повинен відповідати діаметру густий частині крони. Якщо горщик буде вузьким, толстянка не буде активно рости і цвісти.

3. Без дренажу і дренажних отворів

Застій води – ось одна з головних причин відсутності цвітіння крассули, загнивання коренів і навіть стовбура, погіршення стану листя рослини. А застій вологи неминуче буде, якщо в горщику не буде дренажних отворів. Причому чим більше за обсягом горщик, тим більший шар дренажу рекомендую укласти на дно ємності.

4. Що з приводу матеріалу?

Я вкрай не рекомендую висаджувати толстянку в пластмасовий горщик, раджу віддавати перевагу глиняним ємкостей. По-перше, глиняний горщик важче і стійкіше. По-друге, він “дихає”, а значить менше шансів, що коріння почнуть підгнивати з-за надлишку вологи. По-третє, він гарніше. Товстянка – масивне рослина, що частіше за все варто поодинці десь на підлозі, розписний глиняний горщик вигідно підкреслить декоративність рослини, разом вони стануть справжньою прикрасою кімнати.

5. А чи відіграє роль колір горщика?

Насправді так, принаймні так говорить нам фен-шуй. Згідно з прикметами грошове дерево вміє залучати в дім добробут і матеріальне благополуччя. І краще за все він це робить в “зоні багатства” в південно-східній частині будинку в зелених, фіолетових і лілових горщиках. Саме ці кольори активізують сили дерева. Тому якщо хочете привернути в будинок гроші, ніяких синіх, коричневих, білих і чорних горщиків!

А про те, в який горщик не можна садити спатіфілум, читайте в цій статті: