Землеробство

Випробував відмінну технологію посадки капусти під зиму. Урожай порадував, тепер завжди так роблю

Досвідчені городники здавна займаються подзимним посівом капусти. Однак для багатьох початківців садівників такий спосіб посадки овоча вважається вельми незвичайним і ненадійним. Сьогодні я розповім про переваги цієї методики і про те, як правильно і в які терміни провести саму процедуру.

Багато городників воліють підзимовий посів

Переваги та недоліки методики

Підзимовий посів капусти відрізняється від більш поширеного весняної сівби багатьма перевагами, які приваблюють не тільки мене, але й чимала кількість інших городників:

  1. Дає можливість убезпечити себе від неврожаю при несприятливих погодних умов навесні.
  2. Насіння потрапляють прямо у відкритий грунт, що значно економить час дачника на догляд за розсадою.
  3. Раннє дозрівання капусти прискорюється на термін від 2 тижнів до 1 місяця.
  4. Підзимові посадки не потрібно постійно поливати.
  5. Насіння, посаджені під зиму, не бояться посухи, так як вони насичуються вологою від талого снігу.
  6. Така капуста пробуджується в період, коли багато шкідники ще сплять. Завдяки цьому саджанці встигають зміцніти, щоб нормально протистояти шкідливих комах.
  7. У зимовий час насіння загартовуються, що підсилює імунітет. Це означає, що після сходів рослини будуть здоровими і сильними.
  8. Капуста, посаджена під зиму, має більш виражений смак.

Починаю практикувати підзимовий посів капусти

При цьому у підзимового посадки капусти є і свої недоліки:

  1. Існує ризик того, що насіння загинуть. Це відбувається при сильних заморозках. Тому під час посадки під зиму використовують в 2 рази більше насіння.
  2. Після закінчення основних робіт на ділянці потрібно буде ще підготувати грядки під капусту.
  3. Складно визначитися з точною датою посіву.
  4. У разі зимових відлиг чи весняних заморозків є ймовірність передчасного проростання або псування садивного матеріалу.

Підходящі терміни

Подзимняя посадка здійснюється для отримання раннього врожаю навесні. При посіві насіння необхідно дотримуватися певні правила. Одним з них є вибір правильного часу посадки. При занадто ранньому посіві насіння можуть прокинутися і почати проростати, так як земля ще тепла. Такі паростки довго не проживуть. Вони загинуть з приходом перших морозів, із-за чого в підзимового посадці не буде ніякого сенсу.

Для підзимового посіву потрібно більшу кількість насіння, тому що багато з них можуть не зійти

Найбільш підходящим часом є період, коли денна температура стабілізувалася на позначці від 0 до +3 градусів. Земля вже досить холодна, тому насіння не почнуть проростати.

Але занадто пізно теж не можна садити. Необхідно провести всі роботи до випадання першого снігу.

Якщо погода нестабільна, слід прислухатися до прогнозів синоптиків. Терміни посіву в цьому випадку вибирають, виходячи з ситуації.

Підходящі сорти й види

Досвідчені городники кажуть, що всі види капусти підходять для посадки під зиму. Сорти потрібно вибирати пізньо – або середньостиглі. Скоростиглі сорти краще висаджувати навесні.

Підготовка ділянки

Вибирати місце для посадки слід так, щоб з північної сторони грядка була захищена яким-небудь будовою або парканом. Також потрібно, щоб вода від танення снігу не потрапляла на ділянку з капустою. У весняний час на саджанці повинно потрапляти достатню кількість сонячного світла.

Грунт для посадки треба готувати заздалегідь

Також заздалегідь необхідно підготувати грунт. Зазвичай всі роботи проводять приблизно за 3 тижні до посадки. Потрібно прибрати всі бур’яни і внести в грядку перегній і деревну золу. Також можна використовувати спеціальні калійно-фосфорні добрива. Після внесення підгодівлі ділянку перекопується і розрівнюється. Перед посівом земля встигне осісти.

Посадка

Після підготовки ґрунту слід поперек грядок зробити борозенки. Це треба зробити відразу, так як у випадку приходу морозів земля застигне, і з нею буде дуже складно працювати. Глибина борозенок повинна бути близько 2,5 см, а ширина – приблизно 3 див. Відстань між ними слід витримувати в межах 12-14 див.

Ці величини є стандартними, їх зазвичай використовують під час посадки капусти. В залежності від особистих переваг і розміру грядки ці величини можна змінювати.

Спочатку роблю борозенки, потім посів

Бажано до настання стійких морозів накрити ділянку плівкою. Вона не дозволить дощів розмити землю.

Ще одним важливим моментом, на який слід звернути увагу, є те, що посівний матеріал перед посадкою не потрібно обробляти. Насіння не потребують прогріві, замочуванні і знезаражування. Посадковий матеріал потрібно висаджувати тільки в сухому вигляді.

Коли приходить час посадки, з грядки прибирають укриття і висівають насіння в борозенки. Після цього посадковий матеріал присипають розпушеним грунтом. Готову грядку накривають соломою, тирсою або ялиновим гіллям. Після випадання снігу його потрібно накидати на дільницю, щоб утеплити насіння.

Догляд за грядкою навесні

Збереження насіння під землею повністю залежить від зимівлі. Якщо стояли морози і лежав сніг, то з великою часткою ймовірності урожай буде.

З приходом весни необхідно очистити грядки від снігу і зняти укриття. Після стабілізації погоди на поверхні ґрунту почнуть з’являтися паростки. Вони будуть здоровими і міцними, тому в разі похолодання, швидше за все, виживуть. По мірі росту саджанців їх слід прорідити або розсадити.

Якщо ви використовували укриття, його потрібно зняти навесні

Коли прийде остаточне потепління, капуста почне швидко рости. Приблизно через 2 місяці вже можна буде збирати врожай.

Догляд за підзимового капустою нічим не відрізняється від тієї, що була посаджена навесні. В землю потрібно внести органіку і мінеральні добрива. Рослинам потрібно азот, калій і фосфор.

Паростки капусти

Від нападу гусениць рослини слід припудрити деревною золою.

Молодої капусти потрібно рясний полив. Під кожну рослину виливають по 2-3 відра води. Періодичність поливу – 1 раз в 10 днів.

А ви сіяли капусту на зиму? Вдалим був досвід посадки?

та інші матеріали ви можете знайти на нашому

А ще читайте: