Землеробство

Як я дуже бюджетно і зовсім не бюджетно вкриваю троянди перед зимою

Способів укриття троянд налічують багато, деякі загальнодоступні, інші здатні виконати істотну прогалину в бюджеті садівника. Ми будемо спиратися на підсумкову вартість кожного варіанту, описавши деякі з них від самого доступного до витратного.

Рівень витрат: низький

До порівняно недорогих способів укриття троянд відносять конструкції з лапника і мульчування.

Набраний законним шляхом лапник не коштує великих грошей, однак має масу переваг. Хвойні гілки дуже популярні у садівників, так як вони:

  • добре пропускають кисень;
  • захищають від поривів вітру і холодних потоків повітря;
  • укривають від зайвих опадів;
  • зносостійкі і не втрачають форму;
  • з допомогою яскравого запаху і колючої глиці захищають від гризунів і паразитів.

Мульчування не вимагає додаткових установок, досить просто підрізати троянди або пригнути квіткові гілки до землі, гарненько засипавши мульчею. З бюджетних варіантів підійдуть перепріла тирса, мохові пласти, солома або хвойна кора. Для кращого дії мульчувати шари необхідно періодично оновлювати.

Рівень витрат: середній

Хорошим варіантом за середньою ціною стане установка спанбонду. Дане укриття являє собою конструкцію з металевих дуг і нетканого щільного полотна. Текстильний спанбонд максимально зручний для використання. Він не пропускає зайві повітряні потоки і опади і, на відміну від плівки, його не потрібно знімати при зміні температур або погодних варіацій.

З підручних недорогих матеріалів – дощок, панелей, плівки, жердини – можна спорудити простий курінь.

Він здатний захистити кущі від кліматичних умов, опадів і вітру і дуже зручний в експлуатації, так як при необхідності його можна безперешкодно відкрити.

Рівень витрат: високий

Такі варіанти добре підійдуть тоді, коли немає часу і можливостей для спорудження більш бюджетних укриттів.

Мобільні і складні спанбонди з агроволокна максимально продумані та зручні в експлуатації. Деякі моделі можна розкласти і встановити буквально однією рукою. Також вони не вимагають наявності додаткових матеріалів, більшість моделей повністю укомплектовані.

Чохли з певним дизайном вважаються одним з найдорожчих варіантів укриття троянд. Крім індивідуального зовнішнього вигляду, спеціально підібраного для вашої ділянки, серед переваг даних конструкцій можна виділити:

  • професійні ергономічні лекала для пошиття чохлів;
  • істотна економія часу на виготовленні;
  • прикраса квітника;
  • якість матеріалів.