Мотивація

Як захистити свій мозок від передчасного старіння і поліпшити пам’ять

Старіння – це процес, який неминучий. Кожен старіє не тільки тілом, але і погіршується пам’ять. Але як захистити свій мозок від передчасного старіння і поліпшити пам’ять? Сьогодні ми розповімо вам секрети, як зберегти свою пам’ять і старіти повільніше.

Для того, що б мозок не старів так швидко, а пам’ять була як колишньої, необхідно дотримуватись таких простих правил:

Правило 1: Тренуйте свій мозок

Є таке поняття, як «спорт для мозку». Робити вправи можна не тільки для тіла, але і для своєї пам’яті. Тому ніколи не забувайте про фізичні навантаження. Ті люди, які регулярно вправляються, здатні зберегти свій розум і чудову пам’ять до глибокої старості. Це не просто твердження, це висновок учених!

Експерти пояснюють, що щоденний «спорт для мозку» допомагає знизити ризик виникнення гіпертонії, інсульту і діабету. Як раз ці хвороби впливають на роботу мозку і погіршують пам’ять.

Лікарі також зазначили, що під час вправ клітини мозку наповнюються киснем, що надає йому ще більшу активність.

Правило 2: «Зміцнювати» мозок здоровою їжею

Спорт не зробить вашу пам’ять ідеальною, якщо не будете харчуватися правильно. Лікарі стверджують, що середземноморська дієта, є легкою і корисною, допоможе «зміцнити» здоров’я мозку. Що це за дієті? Це вживання в їжу риби, овочів, фруктів, зернових. Але, їжа повинна бути приготовлена правильно. Овочі та фрукти їжте свіжими, а запікайте рибу або готуйте на пару.

Середземноморська дієта перешкоджає ризиків виникнення хвороби Альцгеймера, серцево-сосудоинних захворювань.

Важливо, щоб у вашому раціоні були присутні правильні жири, які знаходитися в рослинному маслі, жирної риби і молочних продуктах.

Правило 4 – Робіть релакс для мозку

Дуже важливий момент відпочинку для мозку. Тому навчіться розслаблятися. Якщо весь час перебувати у стресовому стані, то пам’ять буде погіршуватися.

Повністю позбавитися від стресу неможливо, але можна з ним справлятися. Відпочинок як раз відмінний інструмент. Спробуйте зайнятися танцями, читанням або іншим, що вам дуже подобається і допомагає розслабитися і відключити свій мозок на час.

Дотримуючись цих правил, ви можете допомогти вашому мозку і пам’яті зберігати свою молодість.