Виховання

З яких чоловіків виходять хороші батьки

Стане чоловік хорошим батьком чи ні, залежить ряд факторів, починаючи з гормонального фону, власного виховного процесу, фізичної зайнятості.

Вчені з’ясували, що чоловіки, у яких тестостерон (чоловічий статевий гормон) нижче норми, справляються з обов’язками батьківства значно краще.

Також були проведені дослідження між чоловіками, які тільки стали батьками, і тими, що вже мають дітей.

  • Чоловіки, які мають у крові велику кількість кортизолу, на багато частіше займалися дітьми, вколисували, носили на руках.

Кортизол це гормон, який виробляється в наднирниках. Він проявляється в стресовій ситуації виконує захисну функцію організму.

Тому з’являється залежність між кортизолом і тестостероном.

  • Тобто при занадто завищеному рівні тестостерону у чоловіка повністю відсутня турбота і тривога про малюка.
  • Притому, що кортизол у збільшеній кількості навпаки змушує і спонукає слідкувати за своїм потомством і стає гарним батьком.

Тому не тільки у вагітних жінок і годуючих матерів йде гормональний збій, але і у чоловіків він спостерігається. Тому народження дітей вважається певним стресових періодом, коли у жінки виробляються гормони, які відповідають за прихильність до малюка.

Гормональний фон регулярно змінюється, залежно від поведінки і способу життя.

  • Тобто кортизол підвищується тільки в період коли батько бере на руки дитину, і змінюється в більшу або меншу сторону коли малюка поруч немає.

Відповідно підвищення говорить про нервовому стані чоловіки, а також більш дбайливого ставлення до малюка.

  • При низькому гормоні кортизолу чоловіки стають більш уважними надалі його вихованні.

Вік також грає не маловажну роль у батьківстві

  • Вченими доведено, що малюки, народжені у молодих батьків, живуть значно довше і менше зазнають хворобливих станів.
  • Також прийом деяких препаратів і вітамінів під час зачаття, також говорить про те, що у дітей менше буде проблем зі здоров’ям і виростуть вони значно міцніше однолітків.
  • Чоловіки, які домагаються самостійно все, і мають хороший дохід набагато краще і уважніше ставляться до виховання і навчання своєї дитини. Особисто контролюють процес успішності.
  • Відповідальні молоді батьки, не зациклені на регулярних прогулянках і відвідування закладів, стають більш відповідальними і хорошими батьками і рідше йдуть із сім’ї.