Психологія

Самооцінка і критика

Сьогодні ми поговоримо про те, як протистояти критиці і підняти свою самооцінку.

Якщо у вашому житті є люди, які критикують вас, вважаючи, що це зробить вас краще, але насправді ваша самооцінка тільки знижується, наша стаття спеціально для вас!

Першим ділом ви повинні зрозуміти, якщо ви відчуваєте, як негативно на вас позначається критика якогось людини, значить, він будує з вами відносини неправильно. Поки ви йому цього не поясніть, ситуація не зміниться.

Щоб зупинити критику в свою сторону, вам потрібно поговорити з цією людиною. Як правило, чим ближчі ваші стосунки, тим важче почати розмову на подібну тему.

Якщо людина вам близький, ви не хочете втратити його, не варто боятися підняти хвору тему. Ви повинні сісти і спокійно поговорити з ним по душах. Поясніть йому, що вам неприємно чути критику з його вуст. Що вам потрібно чути щось приємне, щоб стати краще. Що акцентування уваги на ваші сильні сторони і таланти працює набагато ефективніше. Якщо ваш співрозмовник не бажає вам зла і щиро хоче, щоб ви ставали лише краще, він вас почує і намагатиметься виправитися.

Хоча варто розуміти, що не всі люди розуміють все з півслова, півпогляду. Цілком ймовірно, що у відповідь на ваш крик душі, ви почуєте фразу: «Вчися приймати критику».

Насправді ви зовсім не повинні цьому вчитися. Критика – це самоствердження однієї людини за рахунок приниження іншого. Кожна думка суб’єктивно. Тому якщо вас хочуть переробити під себе, значить, людина просто не розуміє і не приймає вас такий, яка ви є.

Від таких людей потрібно навчитися себе захищати. Що говорити, коли ви чуєте неприємні слова на свою адресу?

Я не питала вашої ради, будь ласка, не продовжуйте. Мені неприємно це чути.

Давайте ви мені все це висловите, якщо я сама вас про це попрошу?

Не треба зі мною говорити про це

Ви повинні подбати про себе і зупинити потік критики, який на вас намагаються вилити. Якщо вашу позицію не приймають, а продовжують насміхатися над вами, продовжують говорити образливі речі, вам слід попрощатися з такою людиною.

Якщо у вас низька самооцінка, ви невпевнені в собі і не довіряєте своїм смакам і рішень, то повірте, вислуховування якої б то не було критики про себе не призведе ні до чого хорошого.

Ви повинні розпрощатися з людьми, заподіює біль і псує ваше життя. Будь то начальник на роботі або «близька» подруга. Зрозумійте, ваша самооцінка набагато важливіше будь-якої роботи і такий горе-подруги.

Чим нижче самооцінка, тим більше ви замикається в собі, вважаєте себе негідною щастя. Ви перетворюєтеся в забите, закомплексоване істота, а це жалюгідне видовище. . .

Щоб життя сяяла новими фарбами, щоб домагатися і досягати нових цілей, щоб бути щасливою, потрібно в першу чергу воспрять духом і розправити крила.

Тому зробіть перший серйозний і дуже важливий крок на зустріч світлого майбутнього – викресліть зі свого життя людей, що критикують вас.

Змініть своє оточення. Проводите вільний час з людьми, які вас люблять і цінують. Ви повинні відчувати себе поряд з ними комфортно і розслаблено.

Коли ви відчуєте інше ставлення до себе, ви і самі не помітите, як самооцінка стане вищою. Ви перестанете боятися чужого думки, перестанете хвилюватися про те, як виглядаєте зі сторони. Ви станете значно впевненіше в собі і життя почне налагоджуватися.