Космічне

Сузір’я мікроскоп, назване на честь нідерландської натураліста

В південній півкулі неба, поряд з іншими, лежить невелике сузір’я Мікроскоп. Воно охоплює 210 квадратних градусів, тому варто на 66 місці серед усіх областей. Згідно карті неба, межує з Журавлем, Індіанцем, Козерогом, Стрільцем, Телескопом і Південної Рибою.

Сузір’я Мікроскоп

Як з’явилося сузір’я Мікроскоп

Відкрив сузір’я Мікроскоп Нікола Луї де Лакайль в 1751 році. Як відомо, він давав імена небесним ділянок в честь елементів науки і мистецтва. Власне кажучи, це справедливо і до Мікроскопу. Він назвав область у честь творця приладу Антоні ван Левенгука.

Антоні Ван Левенгук

З чого складається сузір’я Мікроскоп

Незважаючи на невелику площу, в області налічується 37 зірок, які видно неозброєним оком. Хоча в ньому немає об’єктів яскравіше 5 зоряної величини. Тому не можна сказати, що сузір’я Мікроскоп відрізняється високою яскравістю.
Найяскравіша зірка області – Гамма, яка являє собою жовтий гігант. Її видима величина 4,68. Як виявилося, має візуальний супутник.
На другому місці по яскравості варто Епсилон, який є білим карликом головної послідовності. Його візуальне значення 4,72.
Третє місце по яскравості належить Тітки – подвійної зірки, видимість якої 4,81.
А ось, Альфа з видимим значенням від 4,88 до 4,94, виражена в області жовтим гігантом. Це змінна зірка, яка також, як Гамма має візуальний супутник.
AX Мікроскопа, або Лакайль 8760 – яка спалахує зірка, найближча до Сонця.
AU Мікроскопа – червоний карлик, відноситься до спалахуючим світилам.
BO Мікроскопа – помаранчева зірка, що має величезну швидкість обертання.
WASP-7 є карликом жовто-білого кольору. Не так давно у 2008 році у неї виявили екзопланету.

Зірки сузір’я Мікроскоп

Крім цього, на території сузір’я розташовуються і інші астрономічні об’єкти. Наприклад, NGC 6923. Видима величина системи 12,2.
До того ж, можна відзначити, з перемичкою NGC 6925. Її форма схожа на лінзу, тому з Землі видно лише одним краєм.

NGC 6925

Спостереження

За даними астрономів, сузір’я Мікроскоп мабуть в широтах від +45 до -90. Сприятливі умови для спостереження в липні і серпні. Але в будь-якому випадку, для спостереження потрібно використовувати телескоп. Без допомоги приладів, на жаль, не обійтися.
На території Росії цей небесний ділянку повністю видно з південних районів, а для центральних доступний лише частково.
Для того, щоб відшукати область на небі, важливо розуміти, де вона розташовується. Сузір’я Мікроскоп знаходиться південніше Козерога, північніше Індіанця, схід Стрільця і західніше Журавля і Південної Риби.

Джерело: