Космічне

Сузір’я стріла, пронизав орел зевса

Як відомо, небесна сфера поділена на дві півкулі, а вони, у свою чергу, розділені на ділянки. У північній півкулі лежить сузір’я Стріла, яке сьогодні ми і розглянемо.
Отже, сузір’я Стріла відноситься до північних областях, і межує з , , і Орлом.
Площа, яку займає сузір’я, становить 80 квадратних градусів. Що ставить його на 86 місце за цим показником.

Історія сузір’я

Власне кажучи, сузір’я Стріла відноситься до стародавніх ділянках неба. Незважаючи на невеликий розмір, згадки про нього зустрічаються у багатьох народів. Наприклад, у .
Згідно з міфом Древній Греції назва область отримала на честь стріли Геракла. Саме їй він пронизав орла, з допомогою якого Зевс покарав Прометея.
У будь-якому випадку, сузір’я Стріла давно займає своє місце в каталозі Птолемея .

Зірки сузір’я

Насправді, в області немає зірок більше 4-ї величини. Більш того, не відшукати тут і яких-небудь унікальних об’єктів. Але все ж можна розглянути деякі елементи.
Куди без Альфи? У сузір’ї їй виступає жовтий гігант. Цікаво, що зірка більше нашого Сонця по радіусу, масі і яскравості. Проте знаходиться від нас на відстані 620 світлових років, тому візуально ми цього не помічаємо.

Альфа носить ім’я Алшам (Макет), що означає стріла.
Бета, за аналогією з Альфою, жовтий гігант. Має радіус більше Сонця в 10 разів. Віддаленість від Землі становить 470 світлових років.
Дзета і Дельта виражені цілими зоряними системами. Однак є між ними відмінності. Так, Дельта – подвійна система, що складається з червоного гіганта і зіркою біло-блакитного кольору головної послідовності. А Дзета, навпаки, потрійна структура, де головний об’єкт-зірка білого кольору головної послідовності.
Гамма і Ця Стріли являють собою помаранчеві гіганти. Причому Гамма є самою яскравою зіркою в сузір’ї.
Епсілон і Тета є багаторазовими системами зірок. У першій головним об’єктом виступає жовтий гігант, а у другій-жовто-білий субгигант.
15 Стріли – це зірка головної послідовності. Вона дуже схожа на наше головне світило, тому її називають сонячним аналогом.
HD 231701 – карлик жовто-білого кольору. Нещодавно у нього вчені виявили планету.
Також можна виділити об’єкти: S і U Стріли. Вони відносяться до змінних зоряним тіл.

Що приховує сузір’я Стріла

Як виявилося, на території сузір’я лежить чимало туманностей. Наприклад, ділянки міжзоряного середовища типу: IC 4997, NGC 6886.

Не так давно, в 2005 році, вченими була виявлена красива туманність Намисто. Вважається, що вона утворилася після вибуху гігантської зірки. Розташований від нас на відстані 15 тисяч світлових років.

Крім того, сузір’я Стріла включає в себе туманність М1-67. За даними астрономів, це одна з найшвидших тікають туманностей в . Дійсно, її радіальна швидкість становить 200 км/сек.

Найцікавішим об’єктом, який розташовується в Стрілі, є NGC 6839. Власне, це астеризм, що складається з 11 зірок. Відкрив його Вільям Гершель у 1784 році. Часто плутають зі скупченням, що не зовсім вірно.
Крім туманностей область має кулясте скупчення Мессьє 71. Відрізняється низькою концентрацією зірок.