Землеробство

Мій осінній догляд за вишнею: 5 важливих правил для рясного плодоношення

Вишня відноситься до досить невибагливим і холодостійким культурам, але без грамотної організації догляду восени не вдасться отримати на наступний рік достаток ароматних ягід. Враховуючи ці особливості, я проводжу кілька простих, але важливих заходів.

1. Перекопування пристовбурового кола

Після збору врожаю принесе користь вишні розпушування грунту. В осінній сезон я до настання холодів акуратно перекопую пристовбурне коло. Глибина не повинна перевищувати 15-17 см, що дозволить захистити коріння від пошкодження.

Прибираю паралельно мусор, органічні відходи, викорчовую кореневища бур’янів.

2. Полив

Хоча вишня характеризується високою посухостійкістю, восени не потрібно забувати про влагозарядний полив. Його мета – підвищення витривалості дерев при настанні холодів, так як зволожений грунт менше промерзає у порівнянні з сухою землею.

Я приурочиваю полив до періоду після розпушування, облаштувавши по периметру пристовбурового кола невисокий валик, який не дозволяє воді розтікатися. Можна прокопати канавку на глибину 10-12 см Під кожне дерево вливаю по 20 л води.

Вибираю для процедури сухий день з температурою не менше +4-6 °C.

3. Підгодівля

Для підкірки я вибираю сонячний осінній день не пізніше початку жовтня, зволожую попередньо грунт під вишневими деревами.

Використовую мінеральні суміші, у складі яких відсутня азот. Зазвичай на таких різновидах на етикетці є напис «Осінь». Можу приготувати поживний екстракт самостійно, об’єднавши хлористий калій з гранулами суперфосфату (пропорція 1:2). Розсипаю під молоді дерева 3 ст. л. суміші на м2. Для дорослої плодоносної вишні дозування збільшую до 4,5 ст. л.

Чергуючи мінеральні добрива кожні 3-4 роки з органікою. Розсипаю по поверхні пристовбурового кола якісний, добре визрілий компост. Для молодої вишні (1-7 років) норма – 1,5-2 кг/м2. Під більш дорослі дерева вношу 2,5-3 кг/м2.

4. Профілактичні заходи

Важливо восени провести процедури, що дозволяють знизити ризик пошкодження вишні на майбутній сезон вегетації хворобами і шкідниками.

Я в третій декаді вересня уважно оглядаю вишневі посадки. Обрізаю сухі, поламані, надто слабкі гілки. Прибираю відростки з ознаками захворювань і присутності шкідників. Очищаю виявлені тріщини на корі. Всі ранки прикриваю садовим варом. Під корінь зрізаю непотрібну поросль.

Збираю з поверхні ґрунту гілочки, опале ягоди, листя, різноманітний сміття.

Зрошення практикую після перших заморозків, вибравши сухий день без вітру. Застосовую добре знищує шкідників і попереджає спалахи інфекцій сечовину. Розчин готую концентрацією 4-5 %.

5. Побілка та утеплення

Захищати від можливого пошкодження морозами слід молоді вишневі дерева. Особливу небезпеку представляє раптове сильне похолодання, поки ще не встановився сніговий покрив. Використовую для вишень 1-4 років повітропроникні укривні матеріали, наприклад мішковину. Добре утримує тепло хвойний дерев. Стовбур попередньо від гризунів обмотую пластиковою сіткою.

Для стволів і великих скелетних гілок більш дорослих дерев застосовую побілку. Світлий вапняний шар захищає від сонячних опіків і попереджає утворення морозобоїн.

Для захисту від гризунів вводжу в побілочний розчин трохи залізного купоросу. Приурочиваю побілку до часу, коли припиняються тривалі осінні дощі.

Нескладні, але важливі заходи, які я проводжу восени при догляді за вишнями, допомагають отримувати стабільний рясне плодоношення.